evde tavşan beslemek günahmı’ için Arşiv

Evde Tavşan Beslemek

06 Nisan 2013 Yazan Yazar

/p>

Evde tavşan beslemek oldukça zordur. Ben “Garip” ismindeki tavşanımı bir süre beslemeye çalıştım ama başaramadım. Kendi deneyimimden örneklendirmek gerekirse; sürekli kemirecek birşeyler bulmanız gerekir. Dişlerini kuvvetlendirmek için tavşanların kemirmeye ihtiyacı vardır. Ancak bu o kadar kolay değildir. Lakin evin için içinde serbest bıraktığınızda her an bir kabloyu saniyenin 8′de 1′i hızında kemirebilirler. Bu hayvanın elektrikten çarpılmasına ve  evde yangına sebep olabilir. O yüzden tavşan beslemeye karar verdiğinizde ilk iş, evdeki bütün kabloları güvenliğe almak olmalı.

Diğer bir konuda tuvalet alışkanlığı, her ne kadar tuvalet alışkanlığı kazdırmak tavşanlar için kolay denilse de ben başaramadım. Ya benim tavşanım çok inattı, ya da ben beceriksizdim. Sonuç itibariyle evin içinde serbest bıraktığım da her an bir kaza olacak korkusu yaşadım.

Tavşan ve havuç ikilisi, bilinenin tersiymiş. Havuç pek tüketmiyorlar. Ama elmayı çok severek tüketiyorlar. Bunun yanında marulu da çok seviyorlar.

Ama bütün olumsuzluklara rağmen tavşanlar çok sevimli hayvanlar. Bir gün eve geldiğimde kutusunda bulamadım. Ve hemen bilgisayar masasının altına baktım. Orda bulamyınca derin bir oh çekip aramaya devam ettim. Nihayet koltuğun içinde kıpırdama seslerini duydum. İşte o an yaşadığım mutluluk tarif edilemez. Bir nefes insanın bütün hayatını değiştiriyor. Eğer tavşan bakmak isterseniz minik de olsa bahçesi olan bir evde yaşamalısınız.